بوستان جمشیدیه یا پارک سنگی جمشیدیه از زیباترین و دیدنی‌ترین بوستان‌های تهران است و با مساحتی حدود ۱۰ هکتار در انتهای خیابان شهید باهنر (نیاوران) واقع شده و از شمال به کوه کُلَک‌چال، از جنوب به باغ دولو، از شرق به خیابان جمشیدیه و از غرب به جاده کلک‌چال محدود است. از ویژگی‌های این‌پارک، دریاچه، آبشار مجاور و نیز آبنماهای سنگی است که جلوه‌ای خاص دارند. این پارک در ابتدای مسیر اصلی صعود بهپناهگاه کُلَک‌چال قرار دارد.

پارک جمشیدیه دارای چهار در ورودی است که ارتفاع در ورودی اول از سطح دریا ۱۸۲۰ متر و بالاتر از آن ۲۱۰۰ متر است.

پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان منطقهٔ حفاظت شده‌ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است. این منطقه قدیمی‌ترینپارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاهی کم‌نظیر برای حیات‌وحش است که ۱۳۵۰ گونهٔ گیاهی و ۳۰۲ گونهٔ جانوری، از جمله نیمی از گونه‌های پستانداران ایران را در حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع مساحت خود جای داده‌است و به همین دلیل از سوی یونسکو به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک مفاخر رشت سومین بوستان بزرگ کلانشهر رشت می باشد که درمنطقه ۴  رشت واقع شده است . این پارک چمار سرا نیز نامیده             می شود  ودارای دو بخش محوطه و باغ بذر می باشد اداره این پارک به عهده شهرداری رشت می باشد.

در یک زمین مسطح در پای کوه های امام زاده هاشم در حاشیه جاده و دقیقا در محل تلاقی جاده قدیم و جاده جدید تهران واقع شده است که دارای امکانات اولیه لازم بوده و می توان برای استراحت موقت از آن استفاده کرد .
بازار اصلی شهر رشت در میدان شهرداری قرار گرفته و شامل راسته های مختلفی ازجمله : مسگران ، طلافروشان ، لوارم تحریر ، پوشاک ومواد غذایی .یکی ازبخش های اصلی این بازار راسته ماهی فروشان و میدان تره بار می باشد. انواع سوغات گیلان دراین بازار عرضه شده است . ساختمان جدیدی در ابتدای جاده رشت – انزلی ، ویژه فروش ماهی احداث شده است که به عنوان بازار اختصاصی ماهی فروشان محسوب می شود.        

پارک جنگلی بندر کیاشهر : پس ازورود به شهر کیاشهر ، توسط تابلوهایی به سمت پارک جنگلی و پل چوبی راهنمایی خواهید شد . در واقع پارک جنگلی و پل چوبی و ساحل دریا در یک بخش شهر ودر فاصله نزدیک به هم قرار دارند . این پارک جنگلی دارای پوشش جنگلی از درختان و سبزه می باشد که امکانات لازم برای مسافرین در آن فراهم شده است .

پارک ساحلی آستانه اشرفیه :درورود به شهر آستانه اشرفیه (ازسمت رشت ) باید ازیک پل عبورکنیم که برروی رودخانه بزرگ سفید رود نصب شده است . بعر ازپل درحاشیه سمت چپ رودخانه ، پارکی احداث شده که دارای امکانات لازم برای استراحت و تفریح مسافرین وگردشگران است.
این پارک به دلیل قرار گرفتن در حاشیه ورودی و خروجی  شهر ( ازسمت کیاشهر ) می تواند محل مناسبی برای استراحت موقت مسافرینی باشد که ازشهر آستانه اشرفیه عبور می کنند.

 

پارک قدس : بلوار قدس یا پارک قدس قدمت طولانی دارد که ساخت آن به دهه ۱۳۰۰ بازمی گردد. بلوار قدس یک پارک ساحلی به وسعت ۳۵۰۰۰ متر مربع در کنار موج شکن و مشرف بردریا ساخته شده و دارای امکاناتی همچون سرویس بهداشتی ، نماز خانه ، رستوران محلی ، شرکت های قایق سواری ، فضای سبز ، مناظردریا ، موج شکن و ..... می باشد.